Altın fiyatları oldukça hareketli bir hafta yaşıyor. Bir kaç gündür 1,350 doların üzerini 2 kez deneyen ons altın satış yiyerek 1,340 dolar seviyesine doğru geri çekildi. Dün Abd Başkanı Trump'ın Çin devlet başkanı ile görüşmesi sonrası yaptığı olumlu açıklama güvenli liman talebi ile altına gelen alımların önünü kesti ve 1,354 dolar seviyesinden 1,340 dolara kadar hızlı bir düşüş gözlemledik. 

1,340 dolar seviyesinden yönünü yeniden yukarı çeviren ons altın fiyatı Fed saatine kadar nasıl bir fiyatlama içerisinde olacak ve Fed sonrası altın fiyatları nasıl fiyatlanacak merak konusu. Fed'den herhangi bir faiz indirimi beklenmiyor. Ancak Başkan Powell'ın yapacağı açıklamalar altın fiyatına etki edebilecektir. Özellikle önümüzdeki toplantılarda bir faiz indirimi ihtimalinin güçlenmesine neden olabilecek açıklamalar altında yükselişe destek olabilir.

Altında teknik göstergeler yukarı yönlü hareketi desteklemeye devam ediyor. Ancak belirttiğimiz gibi bugün Fed etkisi teknik göstergelerin önüne geçecektir. Fed sonrası dolar endeksinde yaşanacak olası gevşemede 1,360 dolar üzerini deneyen bir ons altın ile karşılaşabileceğimiz gibi, Fed sonrası oluşacak dolar pozitif havada ise ons altın fiyatının 1,320 dolar altına geri çekildiğini gözlemleme ihtimalimiz bulunmaktadır.