Altın fiyatlarında hafta başından bu yana sakin bir seyir var. 1,480 dolar üzerine bir türlü geçemeyen altın 1,475 doların da altına inmiyor. Tam bir kararsız seyrin etkili olduğu ons altın tarafında Abd ile Çin arasında varılan faz 1 ticaret anlaşmasının etkileri atılmak istenirken, küçük de olsa bir yıl başı rallisi gelir mi sorusu yatırımcıların akıllarını kurcalıyor.

Gün içinde Abd^de önemli bir veri akışı bulunmuyor. Ham petrol stok verileri takip edilebilir. AB tarafında ise Lagarde'ın söylemleri ve tüfe verisi takip edilmesi gerekenler olarak dikkat çekiyor. Onun dışında Çin ve Abd tarafından ticaret anlaşmasına yönelik gelebilecek yeni açıklamalar altının yön tayininde etkili olabilecektir. 

Ons altın fiyatı için aşağıda 1,475 dolar altına inilmemesi önem arzediyor. Görünüm teknik olarak negatif olmayı sürdürüyor ancak altının bir çıkış çabası içerisinde olduğu da gözlerden kaçmıyor. Bu çıkış çabasını 1,482 dolar seviyesini aşarak devam ettirebilirse yukarı da 1,487 dolar ve 1,500 dolar civarına doğru ataklar görebiliriz. Aksi takdirde 1,470dolar altına doğru sarkmalarla beraber etkili olabilecek satışlarda 1,462 ve 1,454 dolar seviyelerine doğru geri çekilmeler izlenebilecektir.