Dolar kurunda 5,74 üzerinde sakin seyir etkili olmayı sürdürüyor. Günlerdir kur tarafında bu seviyenin önemine dikkat çekmekteyiz ve dolar kuru da bu seviyeye doğru geri gelişlerde genellikle tepki alışları ile karşılaşmakta. Ancak sonuç olarak yukarıda 5,78 seviyesi üzerinde de kalıcı fiyatlamalar oluşturamayan dolar kuru tarafında sıkışık bir bant hareketi etkili oluyor.

Bugün Abd'den gelen önemli bir haber var. Kaynaklara göre Huawei'ye 2 haftalık daha lisans uzatılmasını öngören bir karar Trump yönetimi tarafından alınması bekleniyor.  Bu söylentiler de 2 hafta içerisinde 1. faz anlaşması yapılabilir mi sorusunu iyice gündeme taşımış durumda. Bu beklentilerle Abd Borsaları rekor seviyelerde fiyatlanıyor. Dow Jones endeksi 28.000 puan sınırına doğru yükselişini devam ettiriyor. Bu yükselişin devamı halinde Bist tarafında da yukarı yönlü hareketler etkili olabilir. Bu durumda da 5,74 desteğini kıran bir dolar kuru izlemeye başlayabiliriz.

Abd tarafında ekonomik takvimde çok önemli bir veri bulunmuyor. Fomx üyesi Mester'in açıklamaları piyasalar tarafından takip edilecek. Yine Türkiye'de de önemli bir veri akışının olmadığı bugün, teknik hareketler ve Abd ile Çin tarafından ticaret görüşmelerine ilişkin geçebilecek açıklamalar; fiyatlamalar üzerinde etkili olabilecektir. 

Dolar kurunda teknik anlamda göstergeler yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor. Ancak burada belirttiğimiz üzere 5,74 altı kritik bir öneme sahip. 5,74 altında kalabilecek saatlik kapanış fiyatları kur tarafında bizi 5,685 desteğine kadar geri çekebilir. Aksi halde yeniden 5,78 üzeri fiyatlamalar takip edilecektir. 5,78 seviyesinin aşılması durumunda ise 5,81 direncine doğru yükselişlerin hız kazanması beklenebilir.