Altın fiyatlarında geçtiğimiz haftayı oldukça volatil geçirdi ve yatırımcıların heyecanlamasına nedne olan fiyatlamalar izlendi. 1,445 dolar seviyesine kadar geri çekilen altın, Trump'ın söylemleriyle destek bulurken 1,470 doların üzerini test etti ancak bu seviye üzerinde kalıcı olmayı başaramadı. 

Ons altın tarafında devam eden fiyatlamalar, Abd ile Çin arasında devam eden ticaret görüşmelerinden gelecek olan haber akışlarına göre yön bulabilecek gibi görünüyor. Bugün ekonomik takvimde altın fiyatlarına direkt etki edebilecek bir veri akışı bulunmuyor. Akşam saatlerinde Fomc üyesi Mester2in açıklamaları dolar endeksini etkileyebilir. Bu durumda ons altın fiyatlarına dolaylı olarak etki edebilecektir. Dolayısı ile altın yatırımcılarının gün içerisinde Mester'ın açıklamalarını takipte kalmaları önemli olacaktır. 

Abd'den Huawei'ye 2 haftalık daha ek lisans süresi tanınacağına dair hafta sonunda gelen haberler ticaret anlaşması olasılığını arttırırken, 1. faz anlaşmanın gerçekleşmesi ve beklentileri karşılaması ons tarafında geri çekilmelerin devamına neden olabilir. 

Ons tarafında gümn içerisinde takip edilmesi gereken seviye 1,464 dolar seviyesi olarak dikkat çekiyor. Buranın aşağı yönlü kırılması halinde 1,455 dolar seviyesine kadar geri çekilmenin devamı beklenebilir. 1,464 doların destek seviyesi olarak korunması halinde ise yukarı yönlü hareketlerde 1,475,5 dolar seviyesi takip edilmelidir. Buranın geöilmesi ons tarafında yeniden yükseliş hareketlerinin etkili olmaya  başlamasını sağlayabilir.