Altın fiyatları 1,483 dolar desteği üzerinde tutunmaya devam ediyor. Bu destek üzerinde hareketlerini sürdüren altın fiyatı dün gelen Brexit anlaşması haberi ile 1,480 dolara doğru bir gevşeme yaşasa da sonrasında gelen toparlanma ile beraber 1,490 dolar üzerine atmış durumda Dün ki Abd verilerinin de beklentilerin altında kalışı ve Beyaz Saray'dan faiz indirimine dair gelen açıklamalar altın fiyatlarını desteklemeyi sürdürüyor. Bu bağlamda yükselişini sürdürmeye çalışan ons tarafında 1,497 dolar direnci denemelere karşın aşılabilmiş değil.

Bugün ekonomik takvimde altın fiyatlarına etki edebilecek çok önemli bir veri akışı bulunmamakta. Ancak Fomc üyelerinin konuşmaları mevcut. Özellikle akşam saatlerinde gelecek olan FOMC üyelerinin konuşmaları altın fiyatları üzerinde etkili olabilir. Bugün günlerden Cuma olması ve haftalık kapanışın da gerçekleşecek olması nedeni ile altın tarafında yüksek volatilite içeren bir gün geride bırakabiliriz: Bu nedenle son derece dikkatli olmakta fayda olacaktır. 

Ons altında teknik göstergeler hala aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Ancak 1,497 dolar seviyesinin aşılması halinde teknik olarakta desteklenen bir ons ile karşılaşabiliriz ki bu durumda 1,497 dolar üzerinde 1,507 civarına doğru ataklar görme ihtimalimiz yüksek olacaktır.  Aşağıda ise 1,483 dolar ve 1,474 dolar destek seviyeleri önemini korumaya devam etmektedir.