Dolar kurunda dün önemini vurguladığımız 5,935 seviyesi aşılamadı. 5,93 üzerini test eden kur bu seviyeden tepki satışları ile karşılaştı ve düşüşe geçti. Akşam saatlerine doğru dolar endeksine gelen satışlarında etkisiyle beraber 5,85 seviyesine kadar gerileyen bir dolar tl paritesi gözlemledik.

Bugün Türkiye sanayi üretimi ve perakende satış verileri takip edilecek. ECB Başkanı Draghi'nin açıklamaları  ve Avrupa'dan enflasyon verisi de takip edilecek diğer başlıklar arasında. Abd de ise çok önemli bir veri bulunmuyor. İnşaat izinleri ve konut başlangıçları verileri takip edilebilir.

Piyasalar şuan için bugün ki verilerden ziyade yarın ki Fed toplantısına odaklanmış durumda. Fed'in şuanda faizler konusunda bir adım atması beklenmiyor. Faiz arttırımı zaten ihtimal dahilinde değil, faiz indirme ihtimali de oldukça düşük. 

Abd'den gelen son açıklamalarda can sıkıcı olmaya devam ediyor. Reuters’ın geçtiği habere göre, Pentagon’dan üst düzey bir yetkili, Washington’un Lockheed Martin üretimi F-35 savaş uçakları için parça inşa edenlere ek olarak, başka Türk şirketlerine da mali yaptırım getirme seçeneğini değerlendirdiğini söyledi. Önümüzdeki dönemde piyasaların gidişatını Abd ile olan ikili ilişkilerin boyutu belirleyecekmiş gibi duruyor.

Dolar kurunda dün belirttiğimiz 5,935 seviyesi oldukça önemli. Bu seviye altında kalındıkça kurda geri çekilme devam edebilir. Bu durumda izlenecek destek noktası ise 5,852 seviyesi olacaktır. Kurda 5,85 seviyesinin kırılması halinde 5,806 seviyesine kadar geri çekilmenin devam etmesi beklenebilir. Abd'den gelen son açıklamarın piyasaları olumsuz etkilemesi halinde ise 5,935 seviyesine doğru yükselişler takip edilebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması halinde 5,990 seviyesi hedeflenmek istenebilecektir.