Altın fiyatlarında geçtiğimiz haftadan itibaren bahsetmiş olduğumuz düşüş hareketi etkili olmaya devam ediyor. Ons altın fiyatları 1,272 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda ve negatif görünüm de devam etmekte. 1,281 dolar desteğinin kırılması ile beraber derinleşen düşüşler henüz yukarı yönlü bir tepki oluşturabilmiş değil.

Ekonomik takvimde Abd'de perakende satışlar verisi ile beraber imalat endeksi verileri takip edilecektir. Abd'de son dönemde gelen ekonomiye yönelik Fed ve Trump'dan gelen açıklamalar olumsuzda olsa dolar cinsinden fiyatlanmakta olan ons altın bu olumsuzluk yansımamış durumda. Çünkü ons tarafında düşüş devam etmekte. 

Ons altın fiyatlrında teknik görünümde negatif olarak kalmaya devam ediyor.  1,287 dolar direnç noktası altında fiyatlamalaırnı sürdüren ons tarafında yeni dirençler oluşmaya başlamış durumda. Buna göre ilk olarak olası yükselişlerde takip edilmesi gereken direnç bölgesi olarak karşımıza 1,277 seviyesi çıkıyor. Bu seviyenin aşılamaması halinde ons altın tarafında düşüşler 1,267 dolar seviyesine kadar etkisini sürdürmek isteyebilir. Ons altında olulabilecek toparlanmalarda 1,277 seviyesinin aşılması halinde ise 1281 .ve sonrasında 1287 dolar seviyeleri takip edilecektir. Ons altın fiyatlamalarında yönün yeniden yukarı yönlü dönebilmes açısından 1,287 dolar üzerinde fiyatlamalara ihtiyaç duyulacaktır.