Dolar kurunda geçtiğimiz hafta yaşanan hareketler beklentilerimize paralel gerçekleşti ve yine haftalık kapanışta beklentilerimize paralel bir şekilde destek noktasına yakın bir şekilde gerçekleşti. Hafta içerisinde vurgulamış olduğumuz 5,474 seviyesinin zaman zaman ihlal edilse de üzerinde kalınamamasıyla birlikte haftalık kapanışı bandımızın alt noktasına yakın bir şekilde 5,44 seviyesinden gerçekleştiren dolar kuru bugün şu sıralarda 5,45 seviyesinin hemen üzerinden işlem görmeye devam ediyor. 

Dolar tl paritesini bugün için etkileyebilecek önemli bir veri açıklaması eonomik takvmde yer almıyor. Bu da demek oluyor ki ülke içi siyasilerin açıklamaları, Abd'den S-400 e yönelik veya Suriye politikasına yönelik açıklamaları kur üzerinde etkili olabilir. Yine çok fazla verinin bulunmayacağı bugün teknik göstergelerde bir adım önde olacaktır.

Abd ile Çin tarafında devam eden görüşmelerden Nisan ayı içerisinde bir anlaşma çıkmayacağı yapılan açıklamalar sonrası kesinleşti gibi. Bu taraftan gelebilecek olumsuz açıklamalar dolar kurunda yükselişleri tetikleyebilir. Bir ticaret anlaşması olasılığının artması ise dolar kurunu aşağı yönlü seyrine devam ettirebilir.

Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde dolar kurunda yaşanan yükselişler iktidarın işine gelmeyecek ve oy kaybetmesine neden olabilecektir. Bu nedenle seçimlere sadece iki haftalık bir süre kalmışken dolar kurunun nasıl fiyatlanacağı bizler için olduğu kadar siyasi alan için de önemlidir. Bu nedenle doları yatıştırıcı yeni eylem planı veya açıklamalar görmemiz mümkün olabilir. 

Dolar tl grafiğini incelediğimizde 5,43 ile 5,475 seviyeleri arasında devam eden fiyatlamaların dşuan için devam ettiğini görmekteyiz. Aşağıda bugün için 5,433 seviyesi önemli bir destek konumunda bulunurken yukarı da ise 5,476 seviyesini takip ediyor olacağız. 5,433 seviyesi altına inilmesi halinde 5,406 ve 5,387 seviyeleri hedef olabilecekken olası toparlanmalarda ise 5,475 seviyesinin aşılması 5,52 seviyesine doğru yükselişleri beraberinde getirebilir. Çok extrem bir durum olmadıkça dolar kurunun 5,475 seviyesi altında fiyatlamalaırnı sürdüreceğini tahmin etmekteyiz. Hepinizie bol kazaçlı bir hafta diliyor ve 18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun diyoruz -  HisseForex