Ons altın fiyatı için haftalardır yükseliş beklentilerimizi vurgulamaya devam ediyoruz. Altın fiyatı geçtiğimiz hafta zaman zaman 1300 dolara doğru geri çekilmelerini sürdürerek yatırımcılarını korkutmuş olsa da yine haftanın son gününü bir sürprizle kapamıştı. Zaten biz de geçtiğimiz hafta altın analizlerimizde yine haftanın son işlem gününde yukarı yönlü sürprizlerin yaşanabileceğini vurgulamıştık. Nitekim hafta boyunca 1,315 dolar ile 1,303 dolar aralığında gidip gelen altın fiyatı haftayı 1320 doların üzerine yükselerek kapadı.

Şu sıralarda 1,320 doların üzerinde fiyatlamalarını sürdüren ons altın fiyatı için hafta sonu San Fransisco Fed Başkanı Daly'nin yapmış olduğu bu yıl içerisinde faiz arttırımı yapmanın bir anlamı yok tarzı açıklamaları da olumlu olarak karşılandı. Altın için geçtiğimiz hafta yapılan analizlerimizde vurgulamış olduğumuz 1,327 doları hedefimiz hala güncelliğini korumaya devam ediyor.

Teknik olarak göstergelerin yukarı yönlü çıkışları desteklediğini gözlemlediğimiz ons altın için 1327 dolar seviyesi kritik bir direnç noktası. Fiyalamaların bu seviyeyi aşması ve üzerinde kalıcı olması halinde ons tarafında oluşan pozitif hava iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlaycaktır. Yükselişlerin bu seviyede satışla karşılaşması ise yeniden 1,312 dolar seviyesine doğru, sonrasında ise 1,305 dolara doğru geri çekilmeleri mümkün hale getirecektir. Bugün Abd'de Washington'un doğum günü sebebi ile piyasalar tatil. Trump'ın Çin ile müzakerelere ilişkin açıklamaları piyasalar tarafından takip edilecektir.