Dolar tl paritesinde 5,84 üzeri fiyatlamalar kalıcı olmaya başladı. Uzun bir aranın ardından ilk kez bant dışında bir kapanış yapan dolar kuru 5,84 üzerinde fiyatlanıyor. Teknik olarak yukarı yönlü hareketin devamı söz konusu. Yine de haber akışlarının ne yönde gelişeceği önemli olacak. Dün Abd Borsaları yine rekor kırdı ve Trump, bununla alakalı bir de twit attı. Türkiye'de de Borsa İstanbul'da yaklaşık 1,5 aydır devam edne bir ralli söz konusu. Yurtdışı piyasalarda devam eden pozitif hava içeride de etkili olur mu takip edilecek. Her ne kadar son dönemde borsa ile döviz kurları arasında ki bağ eskisi kadar korele olmasa da, endeksin pozitif kalması da doları baskılayabilecek bir etken olarak takip edilmelidir.

Bugün Abd'de iş imkanları ve personel değişim verisi açıklanacak. 3 yıldızlı bir veri olmasına karşın dolar üzerinde çok fazla etkisi olmayabilir. Daha çok Çin ile varılan faz 1 anlaşmanın detayları, buna yönelik gelecek açıklamalar dolar endeksi üzerinde etkili olabilir.

Kur tarafında yükseliş hareketi teknik olarak devam etmekte. Şuan için 5,86 seviyesinde bulunan direnç bölgesi güçlü duruyor. Ancak gelebilecek olumsuz haber akışlarında bu seviyenin de kırılması beklenebilir. Yıl sonuna yaklaşılan şu günlerde nasıl bir kurla yeni yıla girileceği önem arzetmektedir. 5,861 seviyesi üzerinde izleyeceğimiz direnç noktamız  5,886 seviyesi olacaktır.  Buranın kırılmaması halinde yeniden aşağı yönlü hareketler etkili olmaya başlayabilir.