Dolar kurunda belirlediğimiz direnç noktaları hafta başından beri geçilebilmiş değil. Dolar zaman zaman hızlı yükselişler yaşasa da bu seviyeleri aşmayı henüz başaramamış durumda. Bugün Abd Başkan Yardımcısı Pence ve Dışişleri bakanı Pompeo ülkemizde olacak. Erdoğan ile de görüşme yapmaları beklenen Abd'den gelen ekibin, gündeminde elbette ki Suriye konusu bulunuyor. Burada bir anlaşma yapmayı planlayan ve Suriye'de ki harekatın son bulmasını isteyen Abd tarafı bunda başarılı olabilecek mi bilinmiyor.

Türkiye'nin bu konudaki görüşü net. Dün de Erdoğan teröristler bu bölgeden herşeylerini bırakıp çıksınlar. Bu sayede operasyon da oomatik olarak son bulmuş olur dedi. Ancak buna pek yanaşmayacaklar gibi duruyor. Bugün ki görüşmeden çıkabilecek detaylar neticesimnde dolar kurunda hareketlilik artabilir. Trump, bugün ki görüşmeye oldukça önem veriyor. Öyle ki Pence ile bir anlaşma yapmazlarsa Türk ekonomisini mahvedecegini bir kez daha belirtti.

Bugün Abd'de inşaat izinleri, konut başlangıç verileri, işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, imalat endeksi, ham petrol stok verileri ve bütçe dengesi verileri takip edilecek. Ayrıca FOMC üyelerinin açıklamaları da piyasalar tarafından izleniyor olacak. Her ne kadar şu ortamda kura bu verilerin etki etme şansı çok bulunmasa da takip etmekte fayda olacaktır.

Dolar kurunda teknik görünüm yukarı yönlü kalmaya devam ediyor. Bugün görüşmelerden olası bir olumsuz sonuç kurda yükselişin devamını sağlayabilir. Bu durumda 5,9 seviyesine kadar yükselen bir kur ile karşılaşabiliriz. Olası geri çekilme halinde ise 5,86 seviyesi takip ediliyor olacaktır. Bu seviye altına gelinmesi halinde aşağıda 5,78 seviyesi önemli hale gelir.