Altın fiyatlarında yaşanan belirsiz seyir devam etmekte. Abd'den gelen verilerin bir çoğunun beklentileri karşılaması, Fed'in elini güçlendirdi. Fed'den faiz indirimi bekleyenlerin sayısında ciddi bir azalma oldu. Bu nedenle de ons altın fiyatı yukarı yönlü istekli olsa dahi Fed baskısı nedeni ile yükselişleri sınırlı kalmakta. Diğer taraftan Trump neredeyse her gün Fed'e ve Powerll'a faiz indirin baskısı yapmayı sürdürüyor Bu ortamda Fed faiz kararı ile ilgili nasıl bir karar açıklayacak, piyasaları nasıl yönlendirilecek merak ediliyor.

Bugüne geldiğimizde Abd'de sanayi üretimi verileri piyasalarca takip ediliyor olacak. Dün petrol fiyatlarındaki hareket ve İran- Abd gerginliğinin hafifte olsa tırmanışıyla beraber 1,510 dolar üzerini test eden ons altın bugün yine 1,500 dolar altından güne başlamış durumda. Psikolojik destek olarak 1,500 dolar civarı oldukça önemli bir seviye. Bu seviye altında kalıcı olması ons tarafında baskıyı artırarak aşağı hareketi hızlandırabilir.

Ons altın teknik görünümü aşağı yönlü kalmaya devam ediyor. Altında 1,510 dolar seviyesi üzerinde kalıcı bir tutunma görülmedikçe yükselişler genellikle satış fırstaı olarak görülmekte. Ancak gelebilecek anlık haber akışlarını takip etmek oldukça önemli olacaktır. Bu bağlamda Trump'dan Fed'e veya Trump'dan İran ve Çin'e yönelik açıklamalar takip edilmelidir. Ayrıca yarın ki Fed faiz toplantısı öncesinde teknik hareketlerin çalışmama ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve yüksek volatiliteye hazırlıklı olunmalıdır.