Dün gerçekleşen PPK sonrası dolar tl de beklentilere paralel olarak faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gitmedi. Beklentilerimizin ve teknik göstergelerin aşağı yönlü olduğunu dün sabah paylaşmış olduğumuz dolar analizimiz ve daha önceki analizlerimiz içerisinde vurgulamıştık. Dolarda düşüş beklentimizin devamında 5,33 seviyesini hedef göstermiştik ve dün bu hedef 5,328 seviyesi görülerek gerçekleşmiş oldu. Şimdi ise 5,38 üzeri mi yoksa 5,33 altı mı fiyatlamalar devam edecek bu sorunun cevabı piyasalar tarafından merak ediliyor.

Dolar tl paritesinde grafiğimize baktığımızda teknik görünüm aşağı yönlü olmaya devam ediyor ancak bunun için doların 5,387 seviyesini aşmaması gerekiyor. Bugün içeride borsa ciddi bir yükseliş yaşayarak 97 bin puanı aştı. Bu durumda TL için pozitif olurken dolar kurunda yaşanabilecek geri çekilmelerde 5,33 seviyesini izlemeye devam ediyor olacğaız. Bu seviyenin altına inilmesi halinde ise yeni destek noktamız 5,27 seviyesi olacaktır.

Dolar tl paritesinde olası yükselişlerde ise 5,387 seviyesinin aşılması hızlı bir şekilde 5,44 seviyesine alımları beraberinde getirebilir. Bu durumda ilk takip edilecek direnç noktamız 5,44 seviyesi olacaktır. Onun yukarısında dikkat edeceğimiz nokta ise 5,47 seviyesi olarak takip edilecektir.