Ons altın fiyatı 1,290 dolar seviyesindeki ısrarlı duruşunu devam ettiriyor. 1,290 dolar seviyesinin üzerinde uzun bir süredir tutunmaya çalışan ons altın fiyatları zaman zaman gün içerisinde yaşanan geri çekilmelerde 1,280 doların altına gevşese de günlük kapanışlarını 1,290 dolar seviyesi üzerinden yapmaya devam ediyor.

Abd'de hükümet kapalı olmaya devam ediyor. Diğer taraftan Çin ile ticaret görüşmeleri sürüyor ancak henüz somut olarak bir gelişme mevcut değil. Bu durum ticaret savaşları endişelerinin devam etmesini sağlıyor. Japonya Merkez Bankası ise jpy de ki kazanca dur demek için çeşitli adımlar atacağını vurguladı ve sonuç olarak belirsizlik durumlarında değer kazanan jpy bu özelliğini yitirmiş oldu. Jpy güvenli liman özelliğini bir miktar yitirince ons altın daha da ön plana çıkmış oldu. Çünkü ons altını baskılayan herhangi bir hükümet vb. durum bulunmuyor. Sadece Fed'in faiz kararlarından etkilenen ons altın fiyatı için o taraftan da Fed'in açıklamalarından destek bulduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir çok Fed üyesi bu sene faiz arttırımları konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguluyorlar.

Ons altın grafiğini incelediğimizde yükseliş isteğinin devam ettiğini söyleyebiliriz ama günlerdir devam eden yükseliş isteği 1,296 dolar seviyesinin aşılabilmesini sağlamış değil. Yükselişlerin 1,296 dolar altında kalması halinde 1,285 dolar ve 1,275 dolar destek noktaları ön plana çıkabilir. 

Ons altın tarafında yükselişin devam etmesi halinde ise 1,296 dolar seviyesi önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde kalınması 1,303 dolar seviyesine doğru yükselişleri destekleyebilir. 1,300 dolar seviyesi uzun bir zamandır psikolojik direnç bölgemiz olmaya da devam ediyor. Bu nedenle ons tarafındaki fiyatlamalarda 1,300 üzeri yukarı hareketi destekleyebilecek iken 1,300 dolar altında kalınması halinde ise yeniden satış baskısı ön plana çıkabilir.