Dolar kurunda Brunson'ın serbest kalması ile başlayan aşağı yönlü seyir etkisini sürdürüyor. 6 lira seviyesi altında yapmış olduğu günlük kapanışlarla 5,80 seviyesine göz kırpan usdtry, dün akşam saatlerinde 5,80 seviyesinin altını test etmeye başladı. Şu sıralarda 5,79 seviyelerinden işlemlerin geçtiği dolar kurunda Abd ile ilişkilerin pozitif dönme olasılığı fiyatlanıyor. Brunson serbest kaldıktan sonra Trump'ı ziyaret etti ve Trump yaptığı açıklama da Türkiye ile ilişkilerde eskiye döneceğiz açıklamasını yaptı. Sonrasında dolara gelen satışlar hız kazandı. 

Bugün açıklanan sanayi üretimi verisi beklentilerin üzerinde artış gösterdi. 1,7 oranında artan sanayi verisi de TL yi desteklerken dolar grafiği ne diyor bir de gelin ona bakalım isterseniz;

Dolar Teknik Analizi

Dolar kurunda devam eden düşüş hareketini 4 saatlik grafiğimizde göstergelerinde desteklediğini söyleyebiliriz. Buna göre 5,84 seviyesi altında 5,75 ve 5,69 seviyeleri hedef noktalar olarak takip edilebilir. Küresel piyasalarda da doların değer kaybettiği günler yaşamaktayız. Altın ons fiyatı, sterlin ve euro da dolara karşı değer kazaıyor. Ynai dünya konjönktürününde desteklemekte olduğu bir düşüş var dolarda bu durumda 5,75 ve 5,69 seviyelerinin test edilmesi sürpriz olmayacaktır.

Dolar tl tarafında yaşanabilecek yükselişlerde ise ilk takip edeceğimiz bölge 5,843 seviyesi olacaktır. Bu bölge altında kalabilecek yükselişler dolarda yeni satışları beraberınde getirebilir. Bu seviyenin aşılması halinde ,se 5,936 ve 6,02 seviyeleri gündeme gelebilecektir. Ancak şu an için bu şekilde bir yükseliş harekeitnin oluşumunu tetikleyebilecek bir gerekçe bulunmadığını da belirtmemiz gerekir.