Dolar tl paritesinde dün de vermiş olduğumuz seviyeler arasında fiyatlamalar gidip gelmeye devam ediyor. Aşağıda 5,545 yukarıda ise 5,63 seviyesi aralığı dışına çıkamayan dolar kurunda bugün haftalık kapanış hangi fiyattan gerçekleşecek önemli olacaktır. Dolar kuru şuan için 5,66 civarında fiyatlanmakta. Dün sabah saatlerinde 5,60 üzerini test eden dolar kuru bu seviye üzerinde kalmayı başaramadı ve geri çekilme başladı. Aşağıda 5,55 seviyelerine doğru düşüşler sürse de burada da 5,545 seviyesi aşılamadı ve şuan için bu bant hareketinde işlemler devam ediyor.

Bugün Abd'de inşaat izinleri verileri izlenecek. Kur üzerinde çok fazla etki etmesi beklenmese de küresel piyasalarda doların değer kazandığı bu haftanın kapanış fiyatlarının oluşmasına katkıda bulunabilir. Diğer taraftan Abd Başkanı Trump, Fed'e yüklenmeye ve kesinlikle faizlerin düşürülmesi yönünde adımlar atılmasına ihtiyaç olduğuna vurgu yapıyor. Bu bağlamda doların yükselmesinin önüne geçmeyi isteyen Trump, şuana kadar bunda o kadar da başarılı olamadı denilebilir. Özellikle son dönemde oluşan resesyon beklentisi ile altın gibi güvenli liman talebi gören ürünler değer kazanırken dolarda da hafifte lsa değerli liman algısı bulunuyor ve euro ile sterlin almaktansa, dolar almak yatırımcılara daha mantıklı geliyor ki dolar küresel piyasalarda diğer para birimlerine karşı değer kazanıyor. Bu değer kazancı TL karşısında da dolara hafif pozitif bir görüntü çizdirse de TL'nin sağlam bir duruş sergilediğini söyleyebiliriz.

Kurda gün içerisinde aşağıda yine 5,545 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilecektir. Bu seviyenin  altına inilmemesi halinde yeniden yukarı yönlü atakların 5,63 seviuyesine doğru devam etmesi beklenebilir. Günlerden Cuma ve haftalık kapanışın gerçekleşecek olması sebebiyle kurda volatilitenin düne nazaran daha yüksek olması beklenebilir.