Dolar kurunda hafta başından bu yana aynı senaryo işlemeye devam ediyor. Sabah piyasa açılışı ile beraber yükselişe geçen doların fiyatı akşam piyasa kapanışı sonrasında geri geliyor. Bu durum bir kaç gündür bu şekilde deva etmekte. Dün de yine 6,08 seviyesi üzerini sabah saatlerinde test eden dolar tl paritesi akşam 6 liranın altına geriledi. Bu sabah baktığımızda ise dolar kurunda 6 lira seviyesi üzerinde fiyatlamalarla güne başladığımızı görmekteyiz.

Abd ile Çin arasında devam eden ticaret görüşmelerinden henüz bir sonuç alınamaması küresel piyasalarda endişeleri artırırırken kurlarda da oldukça volatil bir seyir etkili olmaya devam ediyor. Çin tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında ticaret anlaşması yapılmak istendiği ancak Trump'ın açıklamalarının bunun önüne geçtiği yönünde bilgiler dolaşmakta. Buna istinaden Çin dışişleri, Abd'nin yola gelmemesi halinde ticaret savaşı başlamasından da korkmuyoruz diyerek Çin'in bu konuda tavrı bu şekilde. Dün Beyaz Saray'dan gelen açıklamalara bakıldığında ise ithal arabalara eklenmesi gereken verginin 6 ay ertelenmesinin görüşüldüğü açıklandı ki bu durum piyasalara pozitif yansıdı.

Bugün Abd'de açıklanacak olan veriler içerisinde inşaat izinleri, konut başlangıçları, Philedelpia Fed imalat endeksi verileri açıklanacak ve piyasalarda etkili olması beklenebilir. 

Dolar tl paritesinde gün içerisinde takip edeceğimiz denge seviyesi 6,03 seviyesi olacaktır. Bu seviye üzerine yükselmesi halinde 6,09 seviyesine doğru yükselişlerin devam etmesi beklenebilir. 6,03 seviyesinin yukarı yönlü geçilememesi halinde ise 5,95 seviyesi hedefiyle düşüşlerin ön plana çıkabileceğini söyleyebiliriz.