Altın fiyatlarında yükseliş baskısı teknik anlamda devam ediyor. Bunun üzerine Çin ile Abd arasında devam eden ticaret görüşmelerinin de henüz sonuçlandırılamaması altın fiyatlarını yukarı yönlü desteklemeye devam ediyor. Ons altın fiyatında 1,300 dolar eşiği henüz yukarı yönlü aşılamadı. Zaman zaman bu eşik aşılmaya çalışılsa da üzerinde bir tutunma gerçekleşemedi ve yeniden 1,293 desteğine doğru gevşeme yaşandı.

Bugün gün içerisinde Abd'de açıklanacak olan veriler içerisinde inşaat izinleri, konut başlangıçları, Philedelpia Fed imalat endeksi verileri açıklanacak ve piyasalarda etkili olması beklenebilir. Yine Abd ve Çin arasında devam eden görüşmelere dair gelecek açıklamalarda altın fiyatları üzerinde etkili olabilecektir. Ayrıca günün sonuna doğru FOMC üyesi Kashkari ve yine Fomc üyelerinden Brainard'ın açıklamaları takip edilecektir.

Ons altın fiyatlarında aşağıda kritik seviye 1,293 olmaya devam ederken yukarı da ise yine hem teknik olarak hem de psikolojik anlamda direnç seviyesi olaak karşımıza gelen seviye 1,300 dolar seviyesi olmakta. Bu seviyenin yukarı yönlü aşılması 1,308 dolar seviyesine doğru yükselişleri tetikleyebilir. Ancak bu seviyenin aşılamaması halinde yeniden 1,293 dolara düşüşler etkili olabilir. Bu seviyenin altına kırılması halinde ise 1,287 dolar ve 1,281 dolar seviyeleri takip edilecek destek bölgeleri oalrak dikkat çekmektedir. Aşağı yönlü hareketlerde takipte olacağımız en önemli destek noktamız ise 1,277 dolar olmaya devam etmektedir.