Altın fiyatları üzerinde baskı devam etmekte. Günlerdir ons altın tarafında görünümün negatife döndüğünü vurgulamaktaydık ve öyle de oldu. Altın 1,282 dolara kadar dün gevşedi. Buradan gelen alımlarla yeniden 1290 doları zorlamaya başlayan ons altın bu seviye üzerine çıkamadı ve yeniden 1,285 dolara doğru düşüşlerine devam etti.

Ekonomik takvimde altın fiyatlarına etki edebilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor. İngiltere'de May hükümeti ile Corbyn arasında devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlanabileceğine dair umutlar artıyor. Bu durumda Brexit belirsizliğini bir miktar ortadan kaldırdığı için, bu belirsizlikten beslenen altın fiyatları da geri çekilmeye devam ediyor. 

Ons altın grafğinde teknik göstergeler aşağı yönlü görünümü desteklemeye devam ediyor. Ancak can alıcı ddestek noktalarına ulaşıldığını da belirtmemizde fayda var. Bildiğiniz üzere 1,281 dolar 4kez denenmesine karşın bir türlü altına inilemedi. Bu seviye yine gündem de olacaktır. Bu seviyenin altına gelinmesi halinde ise 1,275-81 aralığı oldukça önemli olacaktır. Altın fiyatlarında yükselişlerin kalıcı olması için ilk etapta 1,288 dolar seviyesinin yukarı yönlü aşılması gerekmektedir. Kısa vadede oluşan negatif görünümün son bulması için ise 1,297 direncinin aşılması gerekmektedir.