Altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem gününde başlattığı yükseliş hareketini sürdürüyor. Geçtiğimiz Cuma günü 1,220 dolar seviyesinin üzerini test eden sonrasında ise 1,215 dolara kadar gevşeyen ons fiyatı bugün sabah saatlerinden itibaren yeniden 1220 dolar seviyesini yukarı yönlü kırmış durumda. Aslında uzunca bir süredir belirttiğimiz altın fiyatlarında yukarı yönlü beklentilerimizi karşılamakta olan bir yükseliş trendi mevcut.

Altın fiyatlarında 1,227 dolar seviyesini hedef olarak vermiştik ve bu hedef şuan itibari ile gerçekleşmiş durumda. Ayrıca altın tarafında yükseliş hareketi etkisini sürdürecekmiş gibi duruyor. Özellikle Abd ile Arabisytan arasında kaybolan gazeteci yüzünden gerilen ortamın petrol fiyatlarına nasıl yansıyacağı ve Trump'ın bu durumun ağır cezaları olur diyerek Arabistan'ı tehdit ettiği ortamda altın fiyatlarında toparlanma hız kazanabilir. Tüm bunlar yaşanırken ons altın grafiği bize ne diyor bir de ona bakalım.

Altın Ons Analizi 15.10.2018

Altın fiyatları 1225 dolar seviyesinin üzerinde fiyatlamalarını sürdürüyor. Grafiğe bakacak olduğumuz altın fiyatlarında yaşanan yükselişi teknik göstergelerinde desteklediğini görebiliyoruz. Ancak yine de temkinli olmakta fayda var. Altın ons fiyatında yükselişin devam edebilmesi için 1217 dolar seviyesi üzerinde kapanışlara ihtiyaç var. Bu seviye üzerinde fiyatlamalar sürdüğü sürece altında 1,241 dolar seviyesine kadar yeni bir yükseliş yaşanabilir.

Altın fiyatlarında yaşanabilecke olası geri çekilmelerde 1217 dolar seviyesinin aşağı yönlü kırılması halinde destek noktamız 1203 dolar seviyesi olacaktır. Bu seviye altına sarkılması halinde 1194 dolar çok krtik bir destek bölgesi olacaktır. Özellikle altın fiyatlarının geleceğine yönelik varsayımlar için 1194 dolar seviyesi oldukça önemlidir. Bu seviye altına inilmesi altında satış baskısı oluşturabilir. Bu nedenle altın tarafında yaşanabilecek düşüşlerin 1194 dolar seviyesinde tutunabilmesi son derece önemli olacaktır.