Dolar kurunda 5,74-5,78 aralığında hareketler devam etmekte. Erdoğan ile Trump görüşmesinden yaptırım konusuna dair somut bir gelişme çıkmadı ve dolar kurunda belirsizlik kaldığı yerden devam etmekte. Dün Abd üfe verileri beklentilerin üzerinde geldi ve enflasyon oranlarında toparlanmaya işaret etti. Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları dolar endeksi üzerinde etki oluşturabilecek açıklamalar değildi. 

Dün Türkiye sanayi üretim verisi beklentileri karşılarken, Türkiye Ekonomisinin son dönemde iyiye doğru gittiğine dair bir işarette Japon derecelendirme kuruluşundan geldi. R&I, Türkiye'nin kredi notu görünümünü yükseltti. Bugüne baktığımızda Türkiye çeyreklik işsizlik ortalaması, Perakende satış verileri ve bütçe dengesi dikkat çeken ekonomik veriler olarak göze çarpıyor. Yine yurtdışında da önemli ekonomik veriler piyasalar tarafından izleniyor olacak. Ab'de enflasyon verisi açıklanacak, Abd'de ise çekirdek perakende satılşlar verisi Ny Empire imalat endeksi, imalat ve sanayi üretimi verileri gibi önemli veriler açıklanacak. Yani dolar endeksi için hareketli bir gün olabilecek gibi görünüyor diyebiliriz.

Dolar tl paritesinde teknik olarak görünüm yukarı yönlü kalmaya devam ediyor. Ancak haber akışları ve özellikle bugün açıklanacak olan önemli ekonomik verilerle yön bulabilecek bir kurda izleyebiliriz. Teknik olarak baktığımızda aşağıda 5,73-74 aralığı önemli bir destek seviyesi buranın altına inilebilmesi halinde satışların hız kazanması ve 5,684 desteğine doğru bir geri çekilme beklenebilir. Ancak 5,74 üzerinde kalıcı olacak bir kur bizlere yukarıda 5,807 ve 5,83 seviyelerine doğru ataklar izletebilir.  Bu nedenle kur tarafında 5,78 seviyesinin aşılması olumsuz bir tablo oluşmasını sağlayacağından bu seviye dikkatle takip edilmelidir.