Dolar kurunda hedef olarak belirlediğimiz 5,936 seviyesi gelen haber akışları ile beraber test edilmiş oldu. Dünden bu yana bu seviyeler civarında oyalanan bir kur ile karşı karşıyayız. Trump'ın dün demir ve çelik tarafında Türkiye'ye %50 vergi getireceğini açıklaması ve 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması hedefinin askıya alınması ile birlikte yaptırımların devam edeceğini vurgulaması zaten son 1 haftadır yaşanan iç piyasadaki olumsuzlukları bir müddet daha devam ettireceğe benziyor.
 
Ordumuz, Suriye'de harekatı başarılı bir şekilde devam ettirmekte. Ancak bir kaç ülke dışında tüm dünya ülkeleri harekata karşı çıkıyor. Karşı çıkanlar arasında Abd ise başı çekiyor. Esper yapmış olduğu açıklamada Nato müttefiklerine de Türkiye'ye yaptırım uygulama çağprısı yapacağını duyurdu. Yani ilginç bir süreçten geçiyoruz. Dün Borsa İstanbul günü %5 üzerinde bir düşüşle kapadı. 

Ekonomik takvimde bugün Türkiye işsizlik ortalaması, perakende satışları ve bütçe dengesi açıklanacak. Abd'de bütçe dengesi ile FOMC üyelerinin açıklamaları takip ediliyor olacak. Ekonomik verilerin çok fazla etken olamayacağı günlerden geçtiğimiz için daha çok haber akışlarını takip etmeniz işlemlerinizde başarı ihtimalinizi arttıracaktır.

Dolar kuru iu sıralarda 5,93 civarında fiyatlamasını sürdürüyor. Bugün için 5,943 seviyesi oldukça önemli bir nokta. Artan ağırlıklı ortalama ile birlikte daha önce 5,936 olarak belirttiğimiz direnç noktası buraya çıkmış durumda Bu nedenle kurda 5,943 seviyesinin aşılması halinde yukarıyönlü çıkışlar hızlanabilir. Bu seviyenin aşılamaması halinde ise dolar kurunda geri çekilmeler görebiliriz.