Dolar tl paritesi geçtiğimiz hafta başlayan volatilitesini koruyor. Gün içerisinde 200 puanlık düşüş ve çıkışlar artık yatırımcılar tarafından normal karşılanmaya başlamış durumda. Günlük al-sat yapanlar için güze fırsatlar sunan dolar kuru son bir kaç gündür sabah piyasa açılışında yükselmeye akşam kapanış saatine yakın ise düşmeye başlıyor. 

Dün sabah 6,10 seviyesinin üzerine yükselen kur akşam saatlerinde 6 lira seviyesinin altına gerilemişti. Şu sıralarda ise dolar tl 6,05 civarında fiyatlanıyor. Bugün içerisinde ekonomik takvimde dikkat çeken bazı veriler bulunuyor. Bunlar Türkiye İşsizlik Ortalaması, Türkiye Parakende Satışları, Abd Çekirdek Perakende Satışları ve yine Abd'de Perakende Satışları verileri piyasalar tarafından takip edilecektir.

Önemli verilerin bulunduğu bugün için diğer tarafta Abd ile Çin arasında gerçekleşen ticaret görüşmelerinin nasıl sonuçlanacağı da kur üzerinde etkili olacak bir gelişme olarak gösterilebilir. Yine bu ticaret görüşmeleri kapsamında Trump'ın ve Çinli yetkililerin yapacakları açıklamalarda dolar tl pariitesini etkileyebilecek gelişmeler olarak gösterilebilir.

Dolar kurunda gün içerisinde 6,065 seviyesi takip ediliyor olacaktır. Bu seviye üzerine yükselmesi halinde 6,118 seviyesi hedeflenmek istenebilir. Bu seviyenin aşılamaması halinde ise, 5,99 ve 5,956 seviyeleri izlenecektir.