Altın fiyatları 1,300 dolara yakın seyrediyor. Ons altın fiyatı Çin ile Abd arasında devam eden ticaret anlaşması görüşmelerinin henüz bir sonuca ulaşamaması ve Çin'in Abd'ye vergi misillemesinde bulunması sonrası bir anda atağa kalktı. Bu gelişmeler sonrasında 1,300 dolar seviyesine kadar yükseldi. Dün ve önceki gün 1,300 dolar üzerini test eden ons altın fiyatı bu seviye üzerinde kalmayı ise başaramadı.

Ons altın fiyatlarına etki edebilecek en önemli beklenti Çin ile Abd arasında süren ticaret görüşmeleri olmaya devam ediyor. Bu görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı altın fiyatları üzerinde şuan için en önemli belirleyici olacaktır. Trump'ın hemen hemen her gün yapmış olduğu açıklamalar da altın fiyatları üzerinde etkili olmaya devam edebilir. Çin tarafının vergi misillemesine Trump'ın nasıl cevap vereceği de ons altın fiyatını yakından ilgilendiriyor olacaktır.

Bugün ekonomik takvimde açıklanacak olan perakende satışlar verileri dikkat çekerken akşam saatlerinde ham petrol stok verileri takip edilecektir. Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeler bu şekilde iken teknik göstergeler bize neler anlatıyor gelin bir de o tarafa bakalım.

Ons altın fiyatlarında teknik göstergeler yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor. Altın fiyatlarının olası düşüşlerde izlenecek destek seviyeleri 1,293 dolar ve 1,286 dolarolacaktır. Bu seviyelerin altına inilmesi halinde ise kısa süreli pozitif trendin sonuna gelindiği anlamı taşıyabilecek olan altın fiyatlaamaları için yukarı tarafta izleyeceğimiz kritik direnç noktası ise 1,304 dolar olacaktır.