Dolar kurunda geçtiğimiz hafta kapanışa doğru gerçekleşen düşüş hareketleri ile beraber 5,745 seviyesi test edilmiş ancak buradan gelen tepkilerle yeniden 5,77 seviyesine kadar yükseliş yaşanmıştı. Haftayı bu seviyeden kapayan dolar tl paritesi yeni haftaya ise pozitif bir başlangıç yaptı.

Şu sıralarda 5,80 seviyesine doğru yükselişlerini taşıyan kur için içeride İstanbul'da seçim belirsizliği devam etmekte. Bu durumda piyasaları da olumsuz olarak etkilemeyi sürdürüyor. Seçimler yenilenecek mi ya da Ekrem İmamoğlu mazbatayı alabilecek mi soruları gündemi işgal ederken, Trump açık bir şekilde Fed'in parasal genişlemeye gitmesi gerektiğini vurgulamaya devam ediyor. Yani Trump yüksek dolar istemiyor ancak Fed'de buna karşın bağımsızlığın vurgulamayı sürdürüyor.

Bugün ekonomik takvimde Türkiye'de işsizlik verisi ve bütçe dengesi verileri açıklanacak. Abd'de ise önemli bir veri akışı bulunmuyor. Gün içerisinde açıklanacak ekonomik verilerden ziyade seçim sonuçlarına yönelik YSK'dan gelebilecek kararlar piyasaları daha fazla etkileyebilecektir.

Dolar kurunda 5,73 seviyesi belirleyici denge noktamız olarak kalmayı sürdürüyor. Bu seviye üzerinde kalındıkça yaanabilecek düşüşler alım fırsatı olarak yatırımcılar tarafından değerlendirilkmek istenebilir. Ancak 5,73 seviyesi altına doğru yaşanabilecek düşüşlerde dikkatli olmak gerekmektedir. Dolar kurunda dveam eden pozitif görünümün sürmesi halinde 5,828 ve snrasında 5,867 seviyeleerini izliyor olacağız. Olası düşüşlerde ise 5,768 ve 5,73 seviyeleri günün ön plana çıkan teknik seviyeleri olabilir.