Altın fiyatları 1,310 dolar seviyesinden gelen satışlarla oldukça sert bir geri çekilmeye maruz kaldı. Sonrasında yukarı yönlü bir tepki oluştursa da bu yükselişlerini sürdüremedi ve 1,293 direnci altında fiyatlamalarını sürdürmeye devam etti. Şuan için 1,290 doların hemen altında fiyatlamalarına devam eden ons altın için bugün ekonomik takvimde önemli bir veri akışı yok.

Trump yapmış olduğu açıklamada 2007-2009 tarihleri arasında olduğu gibi Fed'İn piyasalara para pompalamaya başlaması gerektiğini dile getirdi. Yani şuan sıkılaştırma sürecinde olan Fed'in sıkılaştırmadan vazgeçip genişlemeci bir para politikasına geçmesi gerektiğini söyledi. Bu da Trump'ın pahalı bir dolar istemediğine işaret ediyor. Ancak Fed üyeleri de devamı Fed'in bağımsızlığına vurgu yapmaktalar bu nedenle bu sözler muhtemelen sözlerden ibaret olarak kalmaya devam edecektir. 

Ekonomik takvimde altın fiyatlarını etkileyecek bir veri akışı bulunmazken teknik görünümün aşağı yönlü seyretmeye devam ettiğini söylemekte yarar var. Ancak altın uzun süredir deneyip geçemediği destek noktalarına da oldukça yakın fiyatlanmakta. Bu nedenle de ons altın tarafında yönün ne tarafa olabileceğini kestirebişlmek oldukça güç. Düşüşlerin devamı halinde 1,275-81 dolar aralığı en güçlü destek seviyemiz olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye altına inilmesi altında orta vadeli negatif bir görünüm oluşmasına neden olabilecektir. Bu seviye öncesinde takip edeceğimiz destek noktamız ise 1,284 seviyesi olacaktır. Ons tarafında yukarı yönlü gelecek tepkilerin, bir tepki yükselişi olarak kalmaması için 1,297 dolar üzerinde fiyatlamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle ons altın tarafında ilk etapta 1,293 sonrasında ise 1,297 dolar seviyesi olası yükselişlerde takip edilecek direnç seviyeleri olarak göze çarpmaktadır.