Dolar tl hafta içerisinde bir kaç kez 5,28 seviyesini şamayı başarsa da gün sonunda bu seviye altında kapanışlarını yamaya devam ediyor. Dün yine 5,32 seviyelerine kadar yükselen kur akşam saatlerinde 5,27 seviyelerine geri çekildi.

Bu sabah itibariyle 5,28 seviyesine yakın işlemlerini sürdüren dolar kuru için bugün en önemli başlık Abd Başkanı Trump'ın sınır güvenliği ve duvar planları konusunda Türkiye saati ile 18:00 de yapacağı konuşma olacak. Burada değineceği detaylar ve bu detayların piyasalar tarafından nasıl karşılanacağı takip edilmelidir. Yine ekonomik takvimde bulunan parekende satışlar ve çekirdek parekende satışlar verileri de dolar endeksinde hareketlenmelere neden olabilecektir.

Dolar tl de bugün olası yukarı hareketlerde izlenecek seviye 5,297 seviyesi oalcaktır. Bu seviyenin aşılması ile beraber 5,335 seviyesi hedeifyle yükselişlerin devamını bekleyebiliriz. Kurun 5,297 seviyesi altında kalması halinde ise 5,234 seviyesine kadar düşüşler normal karşılanacaktır. Bus eviye altına inilmesi ise dolar kurunda başlayan kısa vadeli yükseliş trendinin sonlandığı anlamına gelecektir. Bu nedenle bugün yapılacak olan haftalık kapanışta önümüzdeki hafta açısından önemli bir gösterge olabilir Özellikle kurun 5,30 üzerindebir kapanış yapması haftaya pozitif bir usdtry görmemeizi sağlayabilecektir. 

Önemli Not : Bugün kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Türkiye'nin kredi görünümü ve not bildirimi için  değerlendirme yapması beklenmektedir.  Piyasa beklentisi herhangi bir değişiklik olmaması yönündedir. Olumsuz yönde bir değişiklik dolar tl de yukrı harekete sebep olabilecekken,  görünüm de pozitife çekme veya ot arttırımı gibi bir gelişme ise dolar kurunu aşağı çekecek etkenler olarak takip edilebilir.