Altın fiyatlarında Trump destekli yükseliş devam ediyor. 1,445 dolar seviyesine kadar gerilemişken, Trump'ın açıklamaları ile yükselişe geçen ons altın fiyatı şu sıralarda 1,465 dolar civarında fiyatlanıyor. Güne başlarken, Japonya ve Çin tarafından gelen olumsuz veriler ons tarafına hafifte olsa pozitif katkı vermekte. 

Gün içerisinde Fed Başkanı Powell'ın sunumu olacak. Yine Fomx üyelerinin de açıklamaları takip ediliyor olacak. Abd'den üfe verisi de kritik öneme sahip. Fed'in en çok dikkat ettiği verilerden bir tanesi olan üfe verisinin piyasalar tarafından nasıl fiyatlanacağı merak konusu. 

Altın fiyatlarını önümüzdeki günlerde etkileyebilecek gelişmeler içerisinde ilk sırada yine Trump'ın açıklamaları yer alıyor. Sonrasında Abd ve Çin tarafının ticaret görüşmelerine ilişkin açıklamaları ile Fed Başkan Powell'ın söylemleri önem arzetmeye devam ediyor.

Ons altın fiyatında kalıcı bir yükselişten bahsedebilmek için 1,468 dolar direncinin aşılması gerekiyor. Bu seviye üzerinde kalınabilirse yeniden yukarı yönlü hareketlerden bahsedilebilir. Aksi halde bu yükselişler yatırımcılar tarafından satış fırsatı olarak görülebilecektir. Bu nedenle ons altın fiyatında gün içerisinde 1,468 dolar seviyesini takip ediyor olacağız.