Dolar tl paritesinde sakin seyir devam etmekte. 5,87 civarında fiyatlamalar sürerken dün Libya için imzalanması beklenen anlaşmanın Hafter tarafından henüz imzalanmadığı duyuruldu. Bu biraz negatif bir gelişme olsa da, burada Türkiye'nin askeri harekat anlamında elini güçlendirebilir. 

Bu hafta piyasalar TCMB faiz kararı ve Abd'nin Çin ile gerçekleştirilecek olan Faz 1 ticaret anlaşmasına odaklanmış durumda. Bugün gün içerisinde açıklanacak verilere bakıldığında Türkiye'de sanayi üretimi, Perakende satış verileri dikkat çekerken, Abd'de önemli bir veri olarak kabul edilen enflasyon verisi açıklanacak. Abd'de açıklanacak enflasyon verisinin dolar endeksine dolayısı ile de dolar kuruna etki etmesi beklenebilir. 

Dolar kurunda gün içerisinde 5,862 seviuyesi altında kalınması halinde aşağıda 5,843 noktası hedeflenmek istenebilir. 5,843 seviyesine doğru geri çekilmeler yatırımcılar için bir alım fırsatı doğurabilir. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde ise satışlar hız kazanabilecektir. Yukarı da ise özellikle Abd'de enflasyon oranının beklenti üzerinde açıklanması dxy tarafında toparlanmaya ve dolar tl paritesinde de yükselişe neden olabilecektir. 5,886 seviyesinin aşılması ile birlikte 5,914 seviyesine doğru ataklar görme ihtimalimiz bulunmaktadır.