Piyasaların merakla beklediği güne girmiş bulunuyoruz. Erdoğan ile Trump görüşmesi bugün gerçekleşecek. Görüşmenin Türkiye saati ile 20:00'de başlaması bekleniyor. Öncesinde ise Erdoğan'ın Abd'de senatörler ile bir görüşmesi olur mu merak ediliyor. Dün Trump'ın Çin ile ilgili olarak yaptığı anlaşmak için ölüyorlar ama anlaşıp anlaşmamak bizim elimizde açıklaması piyasalarda belirsizliği ticaret anlaşması konusunda arttırmış oldu. Bu nedenle yurtdışı piyasalar hafif olumsuz bir tablo içerisinde. Yurtiçerisinde tamamen bu görüşmeye odaklanmış bir iç piyasa var diyebiliriz.

Bugün Trump- Erdoğan görüşmesi dışında Abd'de açıklanacak olan çekirdek tüfe verileri ve federal bütçe dengesi verisi izlenecek. Ayrıca Fed Başkanı Powell'ın yapacağı sunum da dün ki Trump'ın açıklamaları sonrasında biraz daha önem kazanmış durumda. Başkan Powell, iki liderin görüşmesinden hemen önce saat 19:00'da açıklamalarda bulunacak.

Dolar tl paritesinde Powell açıklamaları ve Trump - Erdoğan görüşmesi öncesinde teknik görünüm yukarı yönlü kalmaya devam ediyor. Ancak bugün teknikten ziyade haber akışlı bir fiyatlama beklediğimizi yeniden belirtelim. Olası aşağı yönlü geri çekilmelerde 5,74 seviyesi takip edilecek. Kur tarafında kalıcı bir düşüşten bahsedebşilmek için 5,74 altında fiyatlamalar görömeye ihtiyaç var. Aksi halde dolar kurunda yeniden 5,78 üzerine çıkılarak 5,81 ve 86 dirençleri test edilmek istenebilecektir.