Altın fiyatlarında hafta içerisinde yaşanan düşüşler önemini vurguladığımız 1,320 dolar seviyesinde son buldu. Bu seviye sonrasında hem hem Trump'ın açıklamaları hem de Abd'den gelen kötü ekonomik veriler onsun toparlanmasına yardımcı oldu ve teknik seviyelerin çalışmasını sağladı. Ons altın fiyatlarında şu sıralarda 1,330 dolar seviyesi üzerinde fiyatlamalar etkili olmaya devam ediyor.

Ons altın tarafında bugün ekonomik takvimde takip edilmesi gereken önemli bir gelişme bulunmuyor. Bunun yanı sıra Trump'ın Fed'e yönelik açıklamaları ve Çin'e yönelik söylemleri etkili olabilir. Önümüzdeki hafta Fed faiz kararı açıklanacak ve ons altın fiyatları ile beraber tüm piyasalar bu açıklamaya odaklanmış durumda. 19 Haziran'da faiz kararını açıklayacak Fed sonrası altın için bir kırılım yaşanma ihtimali söz konusu olabilir.

Ons ltın fiyatının 1,334 dolar üzerinde tutunabilmesi halinde 1,345 dolar seviyesine doğru çıkışlar mümkün olacaktır. Haftalık kapanışın nasıl olacağının oldukça önemli olacaktır. 1,334 dolar üzerinde yapılacak bir kapanış gelecek hafta FED öncesi olumlu fiyatlamaların sürmesi açısından önemli olacaktır. Olası geri çekilmelerde ise denge noktamız olarak 1,320 dolar seviyesini takip etmeye devam ediyor olacağız. Bu seviyenin kırılması halinde 1,305 dolara kdar bir geri çekilme yaşanabilir ki bu durumda ons tarafında oluşan kısa vadeli pozitif trend de son bulmuş olacaktır.