Dolar tl paritesinde dün 5,78 seviyesi aşıldı ve 5,79 üzerinde hareketler görüldü. Bildiğiniz üzere 5,78 seviyesinin önemli olduğuna ve geçilmesi halinde 5,81 seviyesine doğru yükselişlerin yaşanma ihtimaline dikkat çekmiştik. Dolar kurunda yaşanan yükseliş 5,8 seviyesini zorlasa da üzerine atamadı ve yeniden 5,8 altına gerileyen bir dolar kuru izledik. Bu gerilemede Borsa İstanbul'un da pozitif fiyatlamasının etkisi oldu diyebiliriz.

Yarın yapılacak olan Trump-Erdoğan görüşmesi öncesinde kur herhangi bir tarafa kırılım gerçekleştirmek istemiyor gibi duruyor. Görüşmeden çıkacak sonuçlara göre, kur tarafında bir hareketlilik yaşanabilir. Ekonomik takvimde doları etkileyebilecek önemli bir haber akışı bulunmazken, gün içinde yine Fomc üyelerinin açıklamaları dikkat çekici olabilir. Ancak içerde kur tarafı tamamıyle yarın ki görüşmeye odaklanmış durumda diyebiliriz.

Dolar kurunda teknik görünüm yukarı yönlü hareketleri destekler nitelikte ancak belirttiğimiz gibi, görüşme öncesinde tekniğin çok da fazla işlemediği görülebilir. Bu nedenle kur tarafında gerçekcei fiyatlamaların yarın oluşabileceğini tahmin ediyoruz. Bugün yaşanacak fiyatlamalar, kalıcı olmayabilecektir. Yine de inceleyecek olur isek, yukarıda 5,78 seviyesinin aşılması halinde 5,81 seviyesine doğru çıkışlar, aşağıda ise 5,74 seviyesi altına inilmesi halinde, 5,685 seviyesine doğru  düşüşler görülme ihtimali bulunuyor diyebiliriz.