Altın fiyatlarında beklentilerimiz doğrultusunda hareketler gerçekleşmeye devam ediyor. Dün ki ve önceki gün ki gün yapmış olduğumuz altın analizleri içerisinde 1,348 seviyesinin görülmesi sonrası bir kâr realizasyonu görme ihtimalimizin yüksek olduğunu vurgulamıştık. Bu şekilde de oldu ve yine dün ki analiz içerisinde vurguladığımız 1,320 dolar seviyesine kadar yaşanan bir geri çekilme gözlemledik.

Ons altın fiyatları 1,320 dolar seviyesine geriledikten sonra Abd Başkanı Trump'ın da Fed'e ve Abd Doları karşısında paralarını devalüe etmekle suçladığı ülkelere yönelik yapmış olduğu açıklamalar onsun toparlanmasına yardımcı oldu. Ons altın fiyatı şuan itibari ile 1,330 dolar üzerinde fiyatlanıyor. Bugün Abd'den açıklanacak enflasyon verisi ve Draghi konuşması piyasalar tarafından takip ediliyor olacak.

Dün vurguladığımız 1,320 dolar seviyesi nokta atışı ile çalışırken bu seviyeden gelebilecek tepkilerde ki hedef noktamızın ise 1,335 dolar civrı olduğunu belirtmiştik. Bu seviyenin aşılması ons altında yeniden 1,348 dolar civarına doğru yükselişleri tetikleyebilecektir. Onsun 1,334 doları aşamaması halinde ise yeniden 1,325 ve 1,320 dolar seviyeleri ön plana çıkacaktır. Bugün Abd'den gelecek enflasyon verisinin beklenti altında kalması halinde ons altın tarafında yükselişler, tüfe verisinin beklentilerden iyi olması halinde ise düşüşler gözlenebilecektir.