Dolar kurunda 5,74 seviyesi üzerinde fiyatlamalar etkili olmaya devam ediyor. Bugün Abd'den önemli bir veri açıklaması bulunmuyor. Gözler bu hafta yapılacak olan Trump - Erdoğan görüşmesine çevrilmiş durumda. Dolar kurunun yönü bu görüşme sonrasında netlik kazanacak gibi görünüyor. 

13 Kasım çarşamba günü gerçekleşecek ola görüşmeden çıkacak satır başları piyasalar açısından ve dolar kuru fiyatlamaları açısından oldukça önemli olacak. Özellikle de Abd'nin Türkiye'ye olası yaptırım kararı ile ilgili gelecek açıklamalar ve Erdoğan'ın Trump dışında Kongreden muhalif isimlerle görüşüp görüşmeyeceği de ayrı bir soru işareti olarak gündemdeki yerini koruyor. Tam da durum bundan ibaretken hafta sonunda Beyaz Saray'dan gelen, S-400 iptal edilmezse yaptırımları hayata geçirebiliriz tarzındaki bir açıklama doların haftaya hafif yükselişle başlamasını sağladı. Ancak burada bu açıklamalardan ziyade önemli olan çarşamba günü yapılacak görüşmeler olacak diyebiliriz.

Kur tarafında teknik görünüm yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor. Ancak bu hafta teknikten ziyade gelecek açıklamalarla beraber hareketlenebilecek bir dolar kuru izleme ihtimalimiz oldukça yüksek görünüyor. Bu nedenle özellikle siyasilerden gelecek açıklamalar yakından takip edilmelidir. Gün içerisinde yukarı hareketlerde 5,78 seviyesi takip edilecek. Bu seviyenin aşılıp üzerinde kalınması halinde kur tarafında kalıcı bir yükselişten bahsedilebilir. Aksi halde dolar kurunda bu bölgede bir satış fırsatı oluşabilir ki bu durumda 5,74 seviyesine doğru geri çekilmeler mümkün olacaktır. Dolar tl paritesinde kalıcı bir düşüşten bahsedebilmek için ise 5,74 altı fiyatlamalara ihtiyaç duyulacaktır. Ancak bu durumda 5,68 seviyesine doğru geri çekilmeler mümkün hale gelebilir.