Dolar tl paritesinde Suriye operasyonu nedeniyle hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Dün 5,90 seviyelerine kadar yükselen dolar kuru, bu seviyeden satış yiyerek 5,815 seviyesine kadar geriledi. İngiltere ve Fransa'nın BMGK'da Türkiye'nin kınanmasına yönelik karar almak için toplantı istemişti ve dün bu toplantı gerçekleşti. Buradan Türkiye'ye kınama çıkarmak isyteyen Avrupa ülkelerine BÖM daimi üyelerinden ABD ve Rusya engel oldu. Yani Rusya ve Abd Türkiye'nin kınanmasını istemedi. Bu da bizim için olumlu bir gelişme oldu. 
 
Dolar kuru 5,815 seviyesine kadar geriledikten sonra ise bir tepki geldi ve yukarı hareket başladı. Trump'ın son olarak akşam saatlerinde attığı twitter, üç seçeneğimiz var. Ya binlerce asker gönderip savaşı kazanacağız, ya ekonomik yaptırımla Türkiye'yi mahfedeceğiz ya da Türkiye ile Kürtler arasında arabulucuk yapacağız şeklinde konuştu. Bu açıklama sonrasında dolar yeniden 5,85 üzerine yükseldi.
 
Dün Abd'den gelen ekonomik verilere bakacak olur isek, yine beklentileri karşılamayan ekonomik veriler dikkat çekti. Çin ile Abd ticaret görüşmesine ilişkin ise hem Çin tarafından hem de Abd tarafından oldukça olumlu açıklamalar gelmekte. Yani bir ticaret anlaşması olabileceğine yönelik ciddi açıklamalar var.  

Dolar tl paritesinde 5,90 seviyesi yukarıda oldukça önemli bir nokta. Bu seviyenin aşılması ile beraber 5,934 seviyesine kadar bir çıkış yaşanabilir. Ancak yeni bir açıklama olmaması halinde özellikle Trump tarafından agresif bir açıklama olmaması halinde ve Suriye'ye operasyonun sorunsuz gitmesi halinde daha sakin bir kur izleyebiliriz. Bu durumda dolar tl paritesinde aşağıda destek noktası olarak takip edeceğimiz seviye ise 5,815 olacaktır.