Brunson'ın yarın ki duruşması öncesinde dolar tl de geri çekilme devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan düşüşün devamının gelip gelmeyeceği ise tüm keismler tarafından yarın ki Papaz Brunson duruşmasına bağlanmış durumda diyebiliriz. Aslında uzunca bir süredir dolar kuru için 6,25 seviyesi üzerinin artık çok da mümkün olmadığını ve bu seviyelere doğru yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilebileceğini vurguluyorduk. Nitekim öyle de oldu. Dolar kurunda yaşanan yükselişler 6,24 seviyesini bir türlü aşamadı ve satışlar gelmeye başladı. Bugün 6 lira seviyesini aşağı yönlü kırmayı başaran dolar kurunun yarın ki Brunson duruşması sonucuna göre hareketine devam etm potansiyeli bulunuyor.

Eğer yarın ki duruşmada Brunson serbest kalır ise dolar tl paritesinde 5,80 ve 5,60 seviyelerine doğru yeni gerilemeler mümkün olabilir. Brunson'ın tutukluluk hali devam eder ise bu sefer ilk etapda 6,25 seviyesine doğru yükselişler takip edilecektir. Bu seviyelerin aşılması ise yeniden 6,50 seviyelerine doğru bir yükseliş hareketini tetikleyebilir. Bu nedenle yarın ki papaz davasından çıkacak sonuç piyasaları da yakından ilgilendirmektedir.Peki tüm bunların eşliğinde doların grafiğine bakmaya ne dersiniz ?

 

Dolar Analizi 11.10.2018

Dolar tl de artık kısa vadeli aşağı yönlü hareketin devamındad izlenecek noktalar5,83 ve 5,55 seviyeleri olabilir. Yarın ki duruşmadan çıkacak sonuca göre sert hareketlere hazırlıklı olunmalıdır. Bu durumda Brunson'ın serbest bırakılması halinde geri çekilme hareketi 5,55 seviyesine dek sürebilir gibi görünüyor.

Dolar tl de yaşanacak olası yükselişlerde ise 6,114 seviyesi ve 6,34 seviyeleri ön plana çıkan noktalar. Olası yükselişlerin bu bölgelerde dirençle karşılaşma olasılığı bulunuyor. Özellikle 6,34 seviyesi geçilmedikce dolarda aşağı yönlü görüntü etkisini sürdürebilir. Ancak yarın ki mahkeme kararının da piyasalar üzerinde sert etkileri olabileceği unutulmamalıdır.