Altın fiyatlarında dün beklentilerimize paralel olarak bir düşüş gerçekleşti ve bu düşüş yine beklentilerimi,ze paralel olarak 1,325 dolar seviyesinde dengelendi. Bir kar realizasyonu olabileceğini vurguladığımız ons altın fiyatında temel görünüm pozitif olarak kalmaya devam ediyor. Dün Trump'ın Çin'e yönelik açıklamaları ve Fed'in faiz arttırımların eleştirdiği açıklamaları altında fiyatlarını desteklemeye devam eder  nitalikteydi. 

Son dönemde gelen ABD verileri Fed'i memnun etmezken, Ağustos ayı faiz toplantısında Abd'den faiz indirimi bekleyenlerin oranını ciddi ölçüde arttırdı. Bugün piyasalarda ABD üfe verisi açıklanacak. Enflasyon oranlarının Fed için çok önemli bir karar kaynağı olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle olumlu gelebilecek üfe verisi Abd doları üzerinde pozitif olumsuz gelebilecek veri ise negatif bir etki oluşturabilecektir. Bu da dolaylı olarak ons fiyatına etki edebilir.

Ons altın grafiğinde teknik göstergelerimiz yukarı yönlü  hareketi desteklemeye devam ediyor Kısa vadeli oluşan pozitif havanın devamı açısından 1,325 doların önemine dün de değinmiştik Şimdilik bu seviye üzerinde tutunmayı başaran altın fiyatlarının bu seviye altına kayması halinde 1,320 dolar eviyesi önemli olacaktır. Bu seviye altında ise oluşan kısa vadeli yükseliş trendi riske girmiş olacaktır. Bu nedenle ons altında 1,320 dolar üzerinde kalınması bugün için önemlidir. Yükseliş yönlü hareketin devamı halinde 1,335 dolar ve sonrasında 1,348 dolara doğru çıkışlar izlenebilir.