Altın fiyatlarında yapmış olduğumuz analizler bir bir bizi doğrulamaya devam ediyor. 1,302 doların aşılmasıyla beraber 1,310 dolar seviyesinin potaya girdiğini ve muhtemelen Fomc ile beraber bu seviyenin test edileceğini vurgulamıştık. Nitekim öyle de oldu ve henüz Fomc toplantı tutanakları yayınlanmadan altın fiyatlarında 1310 dolar seviyesine doğru yükselişi izledik.

Dün Abd'de açıklanan Fomc toplantı tutanakları gayet güvercindi ve piyasalarda buna tepki olarak hafif dolar negatif bir moda geçiş yaptı. Ekonomik takvimde bugün öne çıkan veri Abd Üfe verisi olarak dikkat çekerken ayrıca Fomc üyelerinin de gün içerisinde açıklamaları piyasalar tarafından takip ediliyor olacak.

Abd ile Çin arasında devam eden ticaret görüşmelerinde henüz somut bir ilerleme sağlanamamış olması ve Brexit sürecinde belirsizliklerin devam ediyor olması da altının pozitif fiyatlamasında etken olarak kalmaya devam ediyor. Bu gelişmeler ışığında ons altın grafiğini incelediğimizde karşımıza çıkan tablo ise şu şekilde.

Ons altın fiyatında teknik göstergelerimiz yukarı yönlü hareketi desteklemeye devam ediyor ancak diğer taraftanda direnç noktalarına yakın seyrediyoruz. Yarın haftanın son işlem günü ve öncesinde nasıl bir fiyatlama yaşanacak önemli olacaktır. Ons altın tarafında 1,310 dolar seviyesinin aşılması halinde 1,315 ve 1,321 dirençlerine doğru hareketler devam edebilir. Ancak bu seviyenin aşılamaması durumunda yeniden 1,304 dolar ve 1,297 dolar destek noktalarına doğru gerilemeler mümkün olabilecektir. Bu haftaki kapanış fiyatının 1,304 dolar üzerinde olması haftalık grafiklerde de görünümün pozitife dönmesi açısından oldukça önemli olacaktır.