Altın haftalardır sürdürdüğü yükseliş hareketi sonrası geçtiğimiz hafta 1,302 dolar seviyesine kadar sert bir düşüş yaşamıştı. Fed sonrasında doların değer kaybı kısa sürmüş ve usdjpy nin toparlanması da buna eklenmiş olunca bir kâr realizasyonu oluşan ons tarafında, geçen haftanın son işlem günü geen alımlarla 1,314 seviyesinden bir kapanış geldi.  Bu haftaya ise hafif bir geri çekilme ile başlayan ons altın fiyatı şu sıralarda 1,312 dolar civarında fiyatlanmakta.

Ons altın teknik görünümüne baktığımızda teknik göstergeler yukarı yönlü hareketin devamını desteklemeye devam ediyor.  Olası yükselişlerde 1,318 doların geçilmesi oldukça önemli . Bu seviyenin aşılması geçen haftada hedef noktası olarak belirttiğimiz 1327 dolar seviyesine doğru yükselişlerin devamını sağlayabilir. 1,318 dolar seviyesinin aşılamaması halinde ise 1,310 ve 1,304 dolar seviyeleri ön plana çıkacaktır.

Aşağıda yukarı yönlü hareketin devamı açısından oldukça önemli bir son kale olarak duran 1,300 dolar seviyesi ise hem psikolojik hem de teknik bir destek noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle olası düşüşlerde 1,300 doların nasıl bir tepki vereceği önemli olacaktır.