Fomc tutanakları sonrasında da Fed üyelerinden açıklamaların devam ettiğini gözlemlediğimiz bir günü geride bıraktık. Fed üyelerinden gelen açıklamalar Abd'nin faiz arttırımlarına ara vermesi gerektiği yönünde birleşiyor. Dolar yurtdışı piyasalarda zayıf kalmaya devam ederken ülkemizde de bir miktar zayıflamış durumda gibi görünüyor. Dün Berat Albayrak'ın konuşmaları ile bir miktar güçlenen TL'nin önümüzdeki günlerde nasıl fiyatlanacağı merak konusu.

Bugüne baktığımızda sabah saatlerinde 5,43 seviyelerinden güne başlayan dolar kurunda 5,45 seviyesine doğru yükselişler yaşandı. Bugün takip edeceğimiz bölge 5,46 seviyesi olacaktır.  Daha önce destek olarak çalışan 5,46 seviyesi üzerine yükselmedikçe dolar tl de yaşanabilecek yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir. 

Ekonomik takvime bakıldığında bugün için piyasalara ve dolar kuruna etki edebilecek en önemli veri TR saati ile 16:30 da açıklanacak olan ABD Tüfe verisi olacaktır. BU verinin beklentilerin altında kalması halinde dolarda sert bir satış dalgası görülebilir. Verinin beklentilerin üzerinde gelmesi ise dolar endeksine alım getirebilir.

Dolar TL 'de 5,46 seviyesinin yukarı yönlü aşılması halinde yükselişler hız kazanabilir. Bu durumda 5,54 seviyesi takip edilecek direnç noktamız olacaktır. 5,46 seviyesinin aşılamaması ise aşağı yönlü hareketin devam edeceğine  işaret edecektir.