Altın fiyatlarında hareketlilik geçen haftadan bu yana devam ediyor. Ons altın fiyatı 1,510 doları görmüş ve hafif bir geri çekilme yaşamıştı ki yeniden 1,500 dolar üzerine atmayı başardı. Şu sıralarda da 1,505 dolar üzerinde işlemlerin devam ettiği görülüyor. Biz altın için fihyat tahmininde bulunurken 1,521 dolar seviyesinin önemine dikkat çekmiştik. Acaba bu seviyeye doğru yükselişler devam eder mi yoksa bir kar realizasyonu gelir mi diye düşünceler devam ediyor.

Bugün Abd'de üfe verisi açıklanacak. Fed, her gelen ekonomiye dair verilerin önemine dikkat çekmiş ve bu veriler doğrultusunda faiz indirimi yapıp yapmayacaklarına karar vereceklerini açıklamıştı. Bu nedenle Abd'den gelecek bu tarz önemli göstergeler ons altın fiyatı için bağlayıcı olabilecektir. 

Ons altın fiyatında ilk direnç noktası 1,510dolar ikincisi ise bahsetmiş olduğumuz 1,521 dolar olmaya devam ediyor. Bu seviyelerin kırılması halinde yükselişlerin hız kazanması beklenebilir.  Ons altın fiyatında yaşanabilecek geri çekilmelerde ise 1,490 dolar seviyesi takip edilecektir. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması ise 1,472 dolar seviyesine doğru düşüşlerin derinleşmesine neden olabilecektir. Tüm bunlar teknik olarak yaşanabilecek iken, diğer taraftan Abd ile Çin arasında devam eden görüşmelere dair gelecek açıklamlaar ons altın tarafında en büyük belirleyici olacak gibi görünüyor.