Borsa İstanbul tarafında hafta başından bu yana yükseliş hareketleri etkili olmaya devam ediyor. Bu yükseliş dünde yurtdışı piyasalarda oluşan ğpozitif hava ile beraber etkisini sürdürdü. Borsa İstanbul 103.500 puana kadar yükseldi. Oluşan pozitif tablo ile beraber dolar kurunda da bir geri çekilme olur mu soruları gündemdeydi ancak, kur 5,74 seviyesi üzerinde ısrarla tutundu. 

Dolar tl paritesi 5,74 seviyesi altına inmeyi bir kaç kez denese de alımlarla karşılaştı ve şu sıralarda 5,75 seviyesi üzerinde fiyatlanmakta. Abd ile Çin arasında ticaret anlaşması görüşmelerinin oldukça pozitif olduğunun belirtilmesi piyasalara da yansımış durumda. Ancak TL daha çok 13 Kasım tarihinde, yan, gelecek hafta Trump ile Erdoğan'ın yapacak olduğu görüşmeye odaklanmış durumda. Buradan çıkabilecek haber başlıkları dolar kurunun geleceği açısından oldukça önemli olacak.

Hafta içerisinde Fomc üyelerinin açıklamaları takip edilmişti. Bu açıklamalardan çıkarılan sonuç, Abd ile Çin arasında bir anlaşma sağlanır ve Brexit sorunsuz gerçekleşebilirse Fed'in yeni bir faiz indirimine ihtiyaç duymayacağı yönündeydi. Bu bağlamda dolar endeksinde hafif toparlanma görüldü. Bugün haftanın son işlem günü ve önemli bir veri akışı bulunmamakta.

Dolar kurunda dün 5,74 seviyesi aşağı geçilemediği için teknik göstergeler hala yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor. 5,74 seviyesinin önemli bir destek bölgesi olduğunu daha önce belirtmiştik. Bugün için yukarıda 5,772 seviyesi ön plana çıkıyor. Aşağı da ise yine takip edeceğimiz seviye 5,74. Olası düşüşlerin buradan sekmesi durumunda kur tarafında yyukarı yönlü yeni ataklar görülme ihtimali bulunmaktadır.