Altın fiyatlarında dün 1,507 dolar üzerinde bir tutunma gerçekleşmemesi sonrasında satış baskısı etkili olmaya başladı. Tabi bu satış baskısındaki bir diğer etki ise Perşembe günü Çin ile Abd heyetinin ticaret anlaşması için görüşmelere başlayacak olmasının Beyaz Saray tarafından doğrulanması da etkili oldu. Buna göre 10 Ekim perşembe günü ticaret görüşmeleri yeniden başlayacak. Yapılan açıklamalar doğrultusunda bu kez ilerleme sağlanması bekleniyor olsa da zorlu bir süreç piyasaları bekliyor gibi duruyor. Çünkü Trump'ın sabah başka twit atarken akşam bambaşka bir şey söylemeye devam ediyor.
 
Dün 1,490 doların altını test eden ons altın fiyatı şu sıralarda 1,490dolar civarında hareketlerine devam ediyor. Bugün Çin'den gelecek olan ticaret dengesi verisi ve PMI verileri takip ediliyor olacak. Yine sabah saatlerinde bir konuşma gerçekleştirecek olan İngiltere Merkez Bankası Boe Başkanı Carney'in konuşmaları takip edilecek. Saat 15:30'da ABD üfe verisi piyasalar tarafından takip edilecek ve 20:50'de ise Fed başkanı Powel takip edilecek. Özellikle ABD üfe verisi ve Fed Başkanı Powell'ın yapacak olduğu açıklamalar ons altın fiyatları üzerinde etkili olabilir.

Ons altın fiyatı için aşağıda 1,487 doların altına inilmesi satışları hızlandırabilir. Bu seviye altında 1,472 dolar desteğine doğru bir geri çekilme mümkün olabilecektir. Gün içerisinde altın fiyatında takip edilecek seviye 1,500 dolar olacaktır. Yükselişlerin bu seviye altında kalması satış baskısının oluimasına neden olacaktır. Ancak 1,500 dolar üzerine doğru hareketler ons tarafında yeniden pozitif bir görünüme neden olabilir ki bu durumda ilk hedef seviyesi 1,508 dolar olacaktır.