Dolar tl paritesinde bir kaç gündür sakin seyir devam ediyor. Bir çok ekonomist dolar yorumları içerisinde 12 ekimde gerçekleşecek olan Brunson'ın duruşmasından bahsediyorlar. Yani piyasalardaki durgunluk biraz buna bağlı diyebiliriz. Brunson krizi 12 Ekim'de çözülebilecek mi oldukça önemli. Papaz Brunson'ın duruşmada beraat etmesi halinde dolarda sert bir geri çekilme yaşanabilir.

Brunson'ın tutukluluk halinin devamında ise dolar kuru yeniden yükselişe geçebilir. Durum böyle iken dolar teknik analizine baktığımızda karşımıza ıkan önemli seviyeler nereler, dolar yükselirse hangi bölge kritik dolar düşerse hangi bölge destek seviyesi olarak takip edilebilir sorularının cevaplarını grafik analiz eşliğinde bakalım.

Dolar Teknik Analizi 08.10.2018

Dolar grafiğini 4 saatlik olarak açıp incelediğimizde olası destek ve direnç noktaları şu şekilde karşımıza çıkıyor. Dolar tl paritesinde aşağı yönlü seyrin devam etmesi halinde 6,105 seviyesi ilk destek noktsı olarak karşımıza çıkıyor. Günlük grafiklerde ise 6,12 seviyesi önemli görünmekte. Bu seviye altına inilmesi halinde ise 6,015 seviyesine doğru sert hareketler yaşanma ihtimali yüksek olacaktır.

Dolar tl paritesinde sakin seyrin yerini yükselişe bırakması halinde ise 6,205 seviyesi ilk direnç bölgesi konumunda bunun üzerinde ise 6,24 seviyesi bulunuyor. Burada 6,24 seviyesi biraz daha belirleyici bir seviye olabilir. Yani bu seviye üzerinde fiyatlamalar oluşması yukarı yönlü hareketin devamını getirebilir. Bu seviyenin altında fiyatlamaların sürmesi halinde aşağı yönlü fiyat hareketleri oluşması beklenebilir. Dolar kurunun 6,24 seviyesini aşması halinde ise 6,315 seviyesi takip edilecek direnç bölgesi olarak karşımıza çıkmaktadır.