Türk Lirası için bir çok kurum al vermeye başladı. Özellikle ruble sat TL al, rand sat Lira al gibi bir çok öneri görmekteyiz. Yani özellikle Trump'ın Türkiye'ye yaptırım olmasını istemiyor olması TL'yi diğer para birimleri karşısında sağlam durdururken henüz senatodan seslerin yükselmeye başlamamış olması da TL'de yaptırım korkusunu bir miktar geri plana itmiş oldu.

Dolar tl paritesi için haftalardır yaptığımız 5,625 seviyesi aşılamadığı sürece yükselişlerin satış fırsatı olduğunu söylemiştik. Bu seviye c,ivarına yükselişi bir kaç kez deneyen kur başarılı olamadı ve sert satışa maruz kaldı. Dün 5,47 seviyesine kadar geri çekilen dolar kuru bugün de 5,48 seviyesi civarında fiyatlanıyor. Bugün Çin'den gelen ihracat ve ithalat verileri olumlu geldi ve yurtdışı endeksler hafif pozitif seyrediyor. Bu durum TL'nin pozitif seyrini devam ettirebileceği anlamına geliyor. Ancak yine de destek noktalarına yaklaşmış oluşumuz olası tepki çıkışlarını da göz önünde bulundurmamız gerektiğine işaret ediyor.

Dolar kurunda aşağıda izleyeceğimiz ilk destek noktası 5,46 seviyesidir. Bu seviyenin kırılması ile beraber 5,42 seviyesine dek düşüşlerin devamı beklenebilir. Bu seviyelerden yukarı yönlü gelecek tepkilerde ise 5,536 ve 5,558 seviyesine doğru çıkışların devamı beklenebilir. Yükselişlerin hız kazanması halinde ise 5,595 ve yukarıda 5,63 sevviyeleri takip ediliyor olacaktır.