Altın fiyatlarında yapmış olduğumuz yorum ve analizler bir bir gerçekleşmeye devam ediyor. Ons altında yaşanacak düşüşlerde 1,278 e doğru fiyatlamaların alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini belirtmiştik. Öyle de oldu ve 1,278 doların altını test eden ons altın buradan dönüş yaparak 1,285 dolara kadar yükselişini sürdürdü.

Şu sıralarda da 1,285 doların hemen üzerinde fiyatlanan ons altın fiyatı yine dün ki analizimizde belirttiğimiz 1,289 seviyesine doğru bugün yükselişini devam ettirebilecek mi izleyeceğiz. Abd ile Çin arasında son günde gerilen iplerin  nasıl bir yön bulacağı altın fiyatlarının da yön tayini açısından oldukça önemli olacaktır.

Abd'de ham petrol stokları verisi dışında önemli bir verinin bulunmadığı bugün veri akışından ziyade haber akışı önemli olacak gibi görümüyor. Çin'den ticaret görüşmelerini sürdürmek üzere Abd'ye giden heyetin nasıl bir sonuç alacağı önemli olacak iken teknik göstergeler ise yukarı yönlü eğilimini sürdürmeye devam ediyor.

Teknik göstergelerin al vermeye devam ettiği altın fiyatı için dün ki analizimizde 1,289 seviyesine doğru yükseliş yaşanmasını beklediğimizi vurgulamıştık. Dün bu yükseliş 1,285 dolar ile sınırlı kalırken bugün 1,289 dolara doğru devam edebilme ihtimalini yüksek görmekteyiz. 1,289 denemesi ile beraber bu seviye kırılabilir ise ons altın yükselişlerini 1,296 dolar seviyesine kadar devam ettirmek isteyebilecektir.