Dolar tl paritesinde hafta başından bu yana sakin seyir etkisini sürdürmeye devam ediyor. Dün Abd'de bazı önemli ekonomik veriler hükümetin kapalı olması sebebiyle açıklanmadı. Henüz hükümetin ne zaman açılacağı belirsiz olduğu için verilerin ne zaman açıklanacağına dair de net bir açıklama yapılmadı.

Dün küresel anlamda doların hafif de olsa değer kazandığı bir gün olarak geride kalırken, eurusd paritesinin 1,1350 seviyelerini test ettiğini ons altın fiyatının ise 1300 dolar desteğine doğru geri çekilmesini sürdürdüğünü gördük. Dolar endeksinde yaşanan toparlanma TL yi ise pek de etkilemiş görünmedi.

Hafta başından bu yana 5,20 civarında fiyatlanan, aşağıda 5,18 yukarıda 5,27 seviyeleri arasında gidip gelen usdtry için haftanın son iki ,şlem günğ ve önümüzdeki hafta belirleyici hareketler yaşanma ihtimali yüksek.

Venezuela muhalefeti Türkiye'yi Venezuela'dan izinsiz altın alımı ile suçlamakta. Bu gece haber ajanslarına düşen bu detay Abd ile daha doğrusu Trump ile Erdoğan'ın arasında olumsuz bir durum oluşturur ise ve Trump olumsuz açıklamalar yaparsa dolarda bir değerlenme mümkün hale gelebilir. Öte yandan Bakan Albayrak'ın açıklamaları önümüzdeki hafta ekonomiyi destekleyici yeni paketlerin açıklanacağı yönünde ve bu nedenle güçlü bir TL görme ihtimaliz bulunuyor. 

Dolar tl grafiğinde görünüm dünden farklı değil. Çünkü fiyatlar aynı bölgelerde kalmaya devam ediyor. Yükselişlerde takip edilmesi gereken direnç noktası 5,28 seviyesi olurken düşüşlerde karşımıza çıkacak olan estek noktası ise 5,162 seviyesi olmaya devam ediyor. Denge noktası olarak ise 5,234 lira seviyesi önemli konumda Bu bölge altında tutunma yaşandığı sürece görünüm negatif olacakken bu seviye üzerinde saatlik kapanışlar gelmesi halinde ise dolar yönünü yukarıya çevirebilecektir