Dolar kurunda dün sakin bir gün geçirdiğimiz söylenebilir. 20 kuruşluk bir aralıkta oynayan kuru etkileyebilecek önemli bir gelişme yaşanmazken 5,765 seviyesinin üzeri test edildi ancak bu seviye üzerinde kalınamadığı görüldü. Akşam saatlerinde ise merakla beklenen haber açıklandı ve Erdoğan'ın Abd Başkanı Trump ile 13 Kasım tarihinde Abd'de görüşecekleri teyit edildi. İki lider gerçekleştirilen telefon görüşmesi sonrasında bu kararda teyitleştiler. 

Bugün için ekonomik takvimde önemli bir veri akışı bulunmuyor. Dolar kuruna etki edebilecek önemli bir veri bulunmazken, teknik hareketler ve gelebilecek açıklamalar kur fiyatlamaları üzerinde etkili olabilir. Bu saatten sonra kur ve borsa tarafı birazda 13 Kasım'ı bekliyor olacaktır. Abd'de Erdoğan'ın nasıl karşılanacağı, kimlerle görüşeceği ve ne sonuçlarla ayrılacağı piyasalar açısından son derece önemli olacaktır.

Kur tarafında teknik görünüm yukarı yönlü seyrini sürdürüyor ancak gelebilecek haber akışları da kur üzerinde etkili olabilecektir. 13 Kasım öncesinde dolar kurunda sert bir yükseliş beklemek çok doğru olmayabilir. Ancak hafta içerisinde 5,78 seviyesinin aşılmasıyla beraber 5,81 seviyesinin test edilmesi de sürpriz olmayacaktır.  Olası düşüşlerde ise takip edeceğimiz ilk destek noktamız 5,74 seviyesi olarak takip edilecektir. Buranın kırılmasıyla beraber 5,685 seviyesine doğru geri çekilmenin devamı beklenebilir.