Dolar tl paritesinde bant hareketi dışına hala çıkılabilmiş değil. Piyasalarda oluşan pozitif havaya karşın dolar kuru 5,74 desteği altına bir türlü inemiyor. Borsa İstanbul'da dün 109 bin puan seviyesi bir kez daha denendi ancak bu seviye henüz aşılabilmiş değil. Endeks tarafında yaşanan yükselişe karşın dolar kuru endeksten bağımsız hareket ediyor gibi görünüyor. 5,74 seviyesinden defalarca yukarı seken kur tarafında bugün ki Abd verileri ile nasıl bir fiyatlama olacağı oldukça önemli olacak. 

Bugün Türkiye saati ile 15:30'da Abd tarım dışı istihdam verisi, işsizlik oranı ve ortalama saatlik kazançlar verisi gibi önemli veri açıklamaları bulunuyor. Bu veriler hem Fed'in en önemsediği veriler arasında yer alıyor hem de Abd ekonomisinin görünümünü gözler önüne seriyor. Bu sebepten ötürü de dolar endeksi üzerinde etkili olabilecek veriler olarak dikkat çekiyor. Abd'de açıklanacak olan bu verilerin olumlu gelmesi halinde Abd ekonomisinin pozitif seyrettiğine işaret edecek iken, verilerin olumsuz gelmesi halinde Abd'de ekonomik görünümün negatif olduğu izlenimi oluşacaktır.

Bugün haftalık kapanışta olacağı için fiyatlamalar bir miktar daha önem kazanmaktadır. Dolar kuru haftalık kapanışını 5,74 altında yapabilirse, kısa vadeli bir düşüş hareketi teyit edilmiş olabilir. Bu durumda 5,715 ve 5,684 seviyeleri izlenmelidir. Kur tarafında 5,74 üzerinde kalınması halinde 5,78 ve 5,813 seviyelerine doğru yükselişler gündeme gelebilecektir.