Dolar kuru 5,20 civarında hareketlerini sürdürürken bugün için ekonomik takvimde dolar kurunu etkileyebilecek önemli veriler bulunuyor. Abd'de parekende satışlar, Büyüme ve Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri dikkat çeken veriler olarak takip edilebilecekken bunlar dışında da açıklanacak olan ekonomik veriler bulunuyor. Özellikle bugün ekonomik takvimde takip edilmesi gereken en önemli veri büyüme verisi olacaktır. Abd'de büyümenin beklentilerin altında kalması dolara sert satış getirebilir bu nedenle gsyh verisinin açıklandığı dakikalarda dikkatli işlem yapmakta fayda olacaktır.

Dün 5,20 seviyesinin altına inen ve 5,18 i test eden dolar kuru Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalar sonrası yeniden 5,20 üzerine attı. Akşam saatlerinde yine 5,20 altını test eden dolar tl paritesi şu sıralarda 5,21 seviyelerinden fiyatlamalarını sürdürüyor. Bugün Abd tarafında açıklanacak önemli ekonomik verilerin etkileyebileceği dolar kurunda grafikler aşağı yönlü hareketi destekler nitelikte olmaya devam ediyor.

Dolar tl paritesinde bugün için takip edilecek önemli seviye 5,234 seviyesi olacaktır Olası yükselişlerin bu seviye altında kalması halinde 5,16 hedefine doğru düşüşlerin devamı beklenebilir. 5,234 seviyesi üzerine çıkılması halinde 5,278 direncine doğru yükselişler hız kazanabilir.